Svečanim programom obilježen je Dan općine Podcrkavlje. Program je započeo misnim slavljem u crkvi svetog Ivana Apostola, nakon kojega je uslijedilo odavanje počasti poginulim hrvatskim braniteljima i polaganje vijenaca ispred zgrade Općine.
Svečana sjednica Općinskog vijeća bila je prilika podsjetiti se na sve učinjeno u protekloj godini. Realizirani su brojni projekti koji su značajno poboljšali uvjete i kvalitetu života stanovnika na ovome području.
Svim stanovnicima čestitao je i župan dr. sc. Danijel Marušić te istaknuo odličnu suradnju Općine s Županijom.
Danu Općine nazočili su mnogobrojni uzvanici, među njima saborski zastupnik i predsjednik Županijske skupštine Pero Ćosić, zamjenik župana Marko Šimić, saborska zastupnica Sanda Livia Maduna te ravnatelji ustanova i načelnici susjednih općina.